NAJNOWSZE Aktualności

Tour po Polsce – Wine Direct & Santa Sofia

Santa Sofia, to jeden z kluczowych domów winiarskich w portfolio Wine Direct. Dlatego wizyta Alexa Guardini – export managera – z winincy to dla nas ważne wydarzenie w życiu firmy. Wspólnie odbyliśmy kilkudniowe tour po południowo – centralnej Polsce. Odwiedziliśmy najważniejsze w aspekcie kulinarno-winiarskim miejsca regionu. Spotkaliśmy się zarówno z profesjonalistami jak i miłośnikami wina. Były to bardzo angażujące wręcz inspirujące rozmowy zarówno dla importera jak i producenta.

Polską – włoską przygodę rozpoczęliśmy w Lublinie. MasterClass zgromadził lokalnych sommelierów, komi sommelierów a także menadżerów najważniejszych obiektów gastronomicznych w Lublinie. Szef Kuchni Otwartej ugościł nas znakomitościami kuchni polskiej z włoskim twistem. Menu wraz z winami stworzyły imponującą kompozycję. Kolejny dzień spędziliśmy na łódzkiej ziemi. Zaprzyjaźniony hotel Hilton zorganizowała dla wszystkich menadżerów i sommelierów z Łodzi i okolic degustację komentowaną. Alex Guardini oprócz prezentacji najlepszych win jak i roczników z portfela winnicy opowiedział szereg anegdot i historii związanych zarówno z posiadłościami jak i rodziną, która od pokoleń zarządza firmą. Kolejny dzień to już spotkania w stolicy m.in. w jednej z najbardziej kultowych miejsc o charakterze winiarskim Warszawy – Mokolove, ale także Puro i Bonifacio. Spotkanie nie miały tylko charakteru MasterClass ale także treningu merytoryczno – sprzedażowego dla stuffu restauracji.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne degustacje, bowiem wina takie jak Santa Sofia (wytwarzane od kilku pokoleń z dumą i pieczołowitością), to jedna z najlepszych rzeczy, które mogą się przydarzyć koneserom i miłośnikom wina.

Witamy

CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?