NAJNOWSZE Aktualności

Rock’en’drollowa nowość z USA w ofercie Wine Direct!

Wine Direct ma przyjemność zainaugurować na rynku polskim nietuzinkowe wina z winnicy Charlesa Smitha. Wyjątkowość tych win zaczyna się na nazwie, etykiecie a kończy na ostatniej kropli w kieliszku i historii samego Charlesa Smitha – byłego menadżera tras koncertowych grup rock’en’rollowych.

Niewielu winiarzy ma historię podobną do Charlesa Smitha, urodził się on i wychował godzinę od Napa Valley, ale miłość do wina odkrył dopiero w Europie. To właśnie podczas jednej z tras koncertowych w 1999 roku Charles spotkał winiarza, który przekonał go do winiarstwa. Nie tracą czasu, jeszcze w tego samego roku Charles Smith założył winnice w północno-zachodnim regionie Stanów Zjednoczonych w stanie Waszyngton. Dwa lata później wyprodukował swój pierwszy winiarski rocznik. Od pierwszej wytworzonej butelki, wina Charlesa Smitha są pełne rock”en”drollowej charyzmy ale zarazem poszanowania tradycyjnych metod produkcji.

W 2008 r. magazyn Wine & Spirits uznał Charles Smith Wines za jedną z “Najlepszych nowych winnic ostatnich dziesięciu lat” oraz za “Winiarnię roku” w swoim corocznym przewodniku po zakupach. W 2009 r. magazyn Food & Wine przyznał Charlesowi tytuł “Winiarza Roku. Ponownie w 2014 r. został mu przyznany zaszczytny tytuł “Winiarza Roku” tym razem przez magazyn Wine Enthusiast.

 

Witamy

CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?