NAJNOWSZE Aktualności

Alchemia wieczoru Mondavi & Music w Gdańsku

Tym razem zaczarowaliśmy historiami o kalifornijskim winiarstwie gości topowego miejsca Trójmiasta jakim jest Alchemia Wina. Magia winiarstwa Mondavi oraz cała koncepcja wieczoru Mondavi & Music idealnie współgrała z anturażem tej restauracji oraz z wyśmienitymi propozycjami szefa kuchni.

Sushi, łosoś, trufle, suszona wołowina czy gorgonzola to tylko jedne ze składników, które znalazły się w mistrzowskich propozycjach na talerzach naszych gości. Jednak całą ferie smaków tego wirtuozerskiego menu wyeksponował akompaniament wina. Niezawodni sommelierzy Wine Direct przeprowadzili gości przez meandry kalifornijskiego winiarstwa oraz zjawiskowo i charyzmatycznie opowiedzieli o historii Roberta Mondavi. Aby nawiązać do legendarnych koncertów Robert Mondavi Jazz Festival, oczywiście nie mogło zabraknąć muzyki na żywo. Muzyce idealnie odegrali klimat festiwalu z Napa Valley. Wino, historia i muzyka na kilka chwil przybliżyły nas do słonecznej Kalifornii.

W projekcie Mondavi & Music wydarzeniem głównym są eleganckie, wieczorne spotkania z gośćmi, jednak bardzo ważnym elementem projektu jest także branżowy MasterClass dla lokalnych sommelierów, managerów restauracji czy też journalistów winiarskich. Gdański MasterClass Mondavi&Music to jeden z lepiej zorganizowanych spotkań profesjonalistów. Prowadzącym spotkanie był Tomasz Prange – Barczyński, który z wrodzoną maestrią i erudycją winiarską opowiedział o historii winnicy jak i samego Roberta Mondavi. Zaproszeni goście mogli obejrzeć film z pobytu Tomasza Prange w Kalifornii a następnie zdegustować koronę winnicy Robert Mondavi, poczynając od linii Private Selection, przez Napa Valey a kończąc na ikonie winiarstwa światowego jakim jest Opus One. Wszyscy zaproszeni miłośnicy oraz znawcy wina wyszli w pełni ustaysfakcjonowani ale jakże miało by być inaczej skoro Opus One gościł w kieliszku. Życzymy sobie kolejnych tak udanych spotkań i nie tylko w projekcie Mondavi & Music.

Witamy

CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?